fbpx
Revizyon Burun Estetiği, Burun Ameliyatı, Burun Estetiği - Doç. Dr. Eren TAŞTAN
Burun Estetiğinde Hayaller ve Gerçekler
Temmuz 3, 2020

Burun Estetiği Fiyatları Ankara

Burun estetiği fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu faktörler arasında cerrahın tecrübesi, ameliyatın zorluk derecesi, primer rinoplasti veya revizyon burun ameliyatı olması, açık teknik veya kapalı teknik tercihi, ameliyatın yapılacağı hastane, hatta bulunduğunuz il sayılabilir. Burun estetiği ücretlerindeki farklılığın ana nedeni cerrahın tecrübesi ve yaptığı ameliyatın kalitesine olan güvenidir.

Burun cerrahisinde tecrübeli ve özellikle bu alanda söz sahibi bir cerraha burnunuzu emanet ettiğinizde daha iyi sonuçlar elde etme şansınız da yüksek olacaktır. Herkesin burun yapısı, yüz hatları, cilt yapısı farklıdır dolayısıyla buruna yapılacak işlemler de farklı olacaktır. Burun ucu estetiği, nefes almanın düzeltilmesiyle birlikte burun estetiği, revizyon burun estetiği gibi işlemlerin zorluk dereceleri farklıdır.

Revizyon burun estetiğinde ise burun içinde yeterli kıkırdak bulunması ile kulak veya kaburga kıkırdağına ihtiyaç duyulması yapılacak cerrahi işlemin karmaşıklığını etkiler. Primer rinoplasti (daha önce ameliyat olmamış), doğru cerrahi teknikler uygulandığında tecrübeli ellerde rahatlıkla iyi sonuç alınabilen kolay bir ameliyattır.

Modern rinoplasti anlayışında, buruna yapılan tüm cerrahi işlemler aynı olacak şekilde, açık ve kapalı teknik  olarak adlandırılan iki temel yaklaşım vardır. Her iki teknikte de eşit derecede tecrübeli bir cerrah açısından açık teknik daha kolay bir cerrahiyken, aynı cerrahi basamakları kapalı teknikle kesi izi olmadan yapmak daha da titizlikle çalışmayı gerektiren bir ameliyattır.

Bahsedilen zorluk dereceleri ve kullanılacak teknikler nedeniyle burun estetiği ücretleri de farklı olacaktır. Hastanelerin bağlı olduğu sisteme göre de ücret değişir, örneğin burun estetiğinin Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde yapılmasıyla özel hastanede yapılması, hatta aynı özel hastanenin Ankara’da veya İstanbul’da bulunan merkezlerinde bile farklılık gösterir. Aynı şehirdeki özel hastaneler arasında ücreti belirleyen temel etken ise  cerrahın tercih ettiği sistemin güvenlik önlemleri, konforu ve çalışma ekibinin tecrübesidir.

Zaman içinde burun ameliyat ücretleri de değişir, örneğin burun estetiği fiyatları 2018 yılında bir önceki yıla göre doğal olarak artış gösterir. Sonuç olarak tecrübeli ellerde ve daha iyi hastane koşullarında yapılan burun estetiği ameliyatları her zaman daha maliyetlidir. Doktor tercihinde de birçok faktör tabii ki önemlidir fakat en önemlisi doktorun tecrübesi ve hasta ile arasındaki karşılıklı güven ilişkisidir.

Comments are closed.

Ara
Yol Tarifi