fbpx
Eren Taştan Rinoplasti
Burun Estetiği Fiyatları Ankara
Ocak 18, 2019
Revizyon Burun Estetiği, Burun Ameliyatı, Burun Estetiği - Doç. Dr. Eren TAŞTAN
Burun Estetiği Ameliyatında Yeni Teknikler
Temmuz 4, 2020

Fonksiyonel ve estetik cerrahide amaç, doğuştan güzel olan burunlardaki sağlıklı ve güzel burun anatomisini referans alarak, kişiye özel ve yüz hatlarıyla tam bir uyum içinde sonuç elde etmektir.

Hastalarımın yüzde ellisini daha önce birkaç kez başarısız burun estetiği operasyonu geçirmiş kişiler oluşturuyor. Aslında en iyi sonuç ilk ameliyatta elde edilir, bu sebeple ilk defa ameliyat olacak kişinin cerrahını iyi araştırıp seçmesi ve bu operasyonun ilk ve son ameliyatı olmasını amaçlaması çok önemlidir.
Toplantılarda ve düzenlediğim kurslarda burun estetiğinde başarılı olmanın yollarını meslektaşlarımla paylaşma fırsatı buluyorum, fakat hasta adaylarının da bu konuda doğru bilgilere ihtiyaç duyduğunu düşünüyorum. Hayal edilen ile gerçekte karşılaşılacak olan sonucun örtüşebilmesi için sosyal medyadaki bilgi kirliliğinden arınarak sağlıklı kararlar verilmesi gerekiyor.

Burun yüzün karakterini ifade eder; burnunuz yüz hatlarınıza uyumlu ve sağlıklı nefes alıyorsanız burun ameliyatına ihtiyacınız yok demektir. Estetik ve fonksiyonel sorunlar olduğunu düşünüyorsanız,  cerrah arayışına başlayacaksınız ve bu süreçte sosyal medya hem kolay hem de yanıltıcı olan yoldur. Burun estetiğinde maalesef en gelişmiş, en teknolojik, en sihirli teknik yoktur. Kullanılan her tekniğin kendine has avantaj ve dezavantajları vardır. Aslında bu işteki en gelişmiş alet beynin uzantısı gibi çalışan elimizdir, geriye kalan her şey ikinci derecede önemlidir ve en teknolojik diye sunulan  cihazlar da gayet kolay elde edilen, ucuz aletlerdir. Estetik burun cerrahisinde bir teknik veya herhangi bir teknolojik cihaz, komplikasyon ihtimali çok düşük bile olsa, sonucu düzeltilemeyecek bozukluklara neden oluyor ise o yöntemi uygulamaktan kaçınmak daha doğrudur. Doğru cerrahı bulmak için en güvenli yol herhangi bir branş veya görevdeki sağlık çalışanlarına danışmaktır, çünkü bizler birbirimizi biliriz. Seçiminizi yaparken dikkat edeceğiniz diğer önemli nokta cerrahınızın kulak burun boğaz veya plastik cerrahi uzmanı olması değildir, önemli olan sadece burun cerrahisine odaklanmış olmasıdır, çünkü bir işte ustalaşmanın yolu sadece o işle uğraşmaktan geçer. Cerrahınızla görüşürken burun cerrahisindeki tecrübesini, alanında dünya literatürüne yaptığı katkıları, verdiği eğitimleri, geliştirdiği tekniklerin dünyada kullanılıp kullanılmadığını sorgulayın, işini iyi yapan cerrah sizin sorularınızı cevaplamaktan memnun olacaktır.

Burun milimetrelerin cerrahisidir ve en iyi sonuç ile sıradan bir sonuç arasında sadece milimetrik farklar vardır. Konsültasyonda daha önce ameliyat edilen hasta  fotoğrafları arasında size benzer bir yüz aramaktansa kolaydan zora doğru farklı hasta yüzlerindeki detayları inceleyerek güzellik anlayışınızı tartışmakta fayda vardır, çünkü burun parmak izi gibidir; kişiye özgüdür ve yüzün karakterini ifade eder.

Konsültasyonda yeterince bilgilendirilmeniz ve karşılıklı bir güven oluştuğunu hissetmeniz doğru karar vermeniz açısından çok kıymetlidir. İlk görüşmede hemen karar vermek yerine başka cerrahlarla da görüşmenizi öneririm, böylece tam bir güven hissi duyduğunuz cerrahı seçme şansınız olacaktır. Doğru kararlar vererek yapılan burun ameliyatının sonucu da başarılı olur ve olumlu psikolojik etki yaparak daha mutlu olmanıza katkıda bulunur.

Comments are closed.

Ara
Yol Tarifi